HOTEL V CENTRU » Lokalita »

Český Krumlov

ČESKÝ KRUMLOV

Město Český Krumlov, vzdálené 25 km od Českých Budějovic, patří k historicky nejzachovalejším a nejkrásnějším městům na světě. Je proto oprávněně zapsáno na seznamu historického dědictví UNESCO.


Nejen druhý nejrozsáhlejší hradní a zámecký komplex v Čechách, ale především nebývale zachovalé historické centrum, subtilní kamenné měšťanské domy, které nepozbyly svůj původní středověký charakter. Staré dlážděné uličky, zastíněná loubí, poklidná původně rybářská nábřeží, dřevěné a kamenné mosty nad řekou, úzké věže kostelů a skála, nadnášející rozlehlý hradní příkrov, vytvářejí tajemně podmanivý a nezaměnitelný genius loci, který svého času tak mocně působil na slavného malíře Egona Schieleho a neméně mocně působí dodnes. Český Krumlov, město položené na samém jihu Čech, v malebném meandru řeky Vltavy a na úpatí šumavských hor, patří k největším skvostům historie evropské architektury.


Rozmanitost typicky českých hospod, pivnic či taveren, rybí pochoutky z rožmberských rybníků, jídla dle středověkých receptur v místních krčmách, klasická jihočeská kuchyně ve stylových restauracích i skvělé pivo dotvoří unikátní zážitek, bez něhož by návštěva jižních Čech nikdy nebyla celá!

Blízké okolí Českých Budějovic

12 km   Hluboká nad Vltavou

14-18 km   Blanský les (Kleť, Dívčí kámen, Třísov, Holašovice)

Širší okolí Českých Budějovic

24 km   Třeboňsko

35 km   Novohradsko

35 km   Šumava